EDOF (Extended Depth of Field)
Rozšířená hloubka pole, rovněž známá jako vrstvené zaostřování, je digitální technika zpracování obrazu, která v sobě kombinuje různé obrazy získané při různých vzdálenostech zaostření a výsledná fotografie má větší hloubku pole (DOF) než jakýkoli z individuálních zdrojových snímků. Vrstvené zaostřování lze použít v situacích, kdy jednotlivé snímky mají velmi mělkou hloubku pole. (zdroj: Wikipedia)
Některé modely Dino-Lite nabízí tuto speciální techniku, režim záznamu EDOF může zachytit několik různých snímků na různých úrovních zaostření a automaticky je navrstvit do jasného snímku po 1 kliknutí myši. Snímky EDOF mají kvalitu fotografie původních fotografií a lze je ukládat a zobra-zovat s využitím softwaru DinoCapture 2.0. Technologii EDOF mají všechny modely AM4815x, AM7815 a AM7915xx.
For more information on how to use this feature, please click here.
(* V tuto chvíli EDOF funguje pouze ve Windows OS)
EDR (Extended Dynamic Range)
EDR je sada technik použitá při fotografování za účelem reprodukce většího dynamického rozsahu jasnosti než, je možné při použití standardních digitálních zobrazovacích a fotografických technik.
Snímky EDR dokážou zobrazit větší rozsah úrovně osvětlení u scén z reálného světla, od přímého slunečního světla po bledou mlhu. Často je toho dosaženo zachycením a následnou kombinací různých expozice stejného předmětu (zdroj: Wikipedia). EDR (rozšířený dynamický rozsah) je nástroj pro zpracování snímků exkluzivně navržený pro některé z modelů Dino-Lite Edge (DinoCapture 2.0 verze 1.4.8 a vyšší). V případě povrchů s větší odchylkou jasu může být nástroj EDR dokonalý pro zachycení neutrálnějšího snímku povrchu po několika kliknutích. Režim záznamu EDR vyfotí 3 snímky při různých úrovních expozice (standardní, nadexpozonovaná a podexponovaná) a automaticky je navrství do jasného snímku, a to po 1 kliknutí myši. Snímky EDR lze uložit a zobrazit v softwaru DinoCapture 2.0. Technologii EDR mají všechny modely AM4815x, AM7815 a AM7915xx.
For more information on how to use this feature, please click here.
(* V tuto chvíli EDR funguje pouze ve Windows OS)
AMR (Automatic Magnification Reading)
Funkce AMR automaticky detekuje a zobrazuje zvětšení Dino-Lite. Zvětšení se zobrazí v rámci softwaru Dino-Lite a uloží se jako zachycený snímek. Funkce AMR zjednodušuje proces měření a zvyšuje přesnost měření. AMR se doporučuje v případě, kdy je třeba provést měření s vysokou přesností a/nebo kalibrovaná měření (kalibrace se provede manuálně).
(* V tuto chvíli AMR funguje pouze ve Windows OS)
FLC (Flexible LED Control)
Díky funkci flexibilního ovládání LED (FLC) lze ovládat a nastavovat LED zařízení Dino-Lite. LED na modelech Dino-Lite s funkcí FLC jsou rozděleny do 4 různých kvadrantů, které lze nastavit samostatně. Můžete si vybrat z 6 úrovní osvětlení. Funkce FLC je užitečná je-li třeba objekt nasvítit ze strany nebo pokud určité části předmětu potřebují více nebo méně světla.
(* V tuto chvíli FLC funguje pouze ve Windows OS)
Polarizační filtr/ Polarizátor
Řada modelů Dino-Lite nabízí vestavěný polarizační filtr. Polarizátor je optický filtr, který polarizuje světlo jím procházející, který se používá ke snížení odrazů na lesklých předmětech a ke zlepšení kontrastu. Polarizátor Dino-Lite lze zapnout a vypnout nebo ho lze nastavit na plnou nebo poloviční polarizaci.
Filtr polarizátoru se vysoce doporučuje při práci s lesklými předměty, např. kovem, plastem, sklem, šperky nebo elektronikou, ale také v dermatologii při kontrolách kůže nebo kůže na hlavě.
Koaxiální osvětlení
Při koaxiálním osvětlení je světlo na ose optické dráhy, a proto osvětluje jen tu část vzorku, která je současně sledována mikroskopem. Uvnitř koaxiálních modelů Dino-Lite se nachází na boku vestavěná LED. Tato LED svítí na zrcadlo, které funguje jako dělič svazku, který promítá světlo přímo na vzorek a zároveň umožňuje návrat vytvořeného obrazu přímo nahoru do senzoru Edge. Nejčastěji využívanou aplikací koaxiálního osvětlení v průmyslu výroby polovodičů je kontrola jakosti a inspekce plátkových destiček. Při standardním osvětlení jasným polem nejsou struktury a překryvné struktury vůbec vidět, zatímco při koaxiálním osvětlení se tyto podrobnosti jeví. K dalším aplikacím patří kontrola leštěných a chemicky povrchově upravených kovových povrchů, inspekce mikročipů, mikroelektroniky a mnoha dalších povrchů, které při použité osvětlení jasným polem vypadají na pohled ploché nebo nekontrastní.